wner

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury XXXVI Biesiady Teatralnej – Horyniec – Zdrój 2015
Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie: Marta Klubowicz  – przewodnicząca, Łukasz Drewniak, Robert Konowalik, Tomasz Rodowicz po obejrzeniu w dniach 5 – 8 lutego 2015 roku 15 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

W kategorii zespołów teatralnych małych form:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego (nagroda w wys. 4000zł): Teatrowi From Poland z Katowic za spektakl „1913” w reżyserii Jarosława Filipskiego.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu  (nagroda w wys. 3000zł): Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy za spektakl „Mąż i żona” Aleksandra Fredry w reżyserii Piotra Wawra

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój  (nagroda w wys.2500zl): Teatrowi Pijana Sypialnia z Warszawy za spektakl „Wodewil Warszawski”

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych:

Złota Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego  (nagroda w wys. 2000zł): reżyser i aktorki ze spektaklu „Dzbanek z czarnej gliny” Teatru PID/GIN z Krakowa

Srebrna Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu  (nagroda w wys. 1500zl.): Marian Bednarek – reżyser spektaklu „Głęboka wysokość szerokiej długości” Teatru Mariana Bednarka z Rybnika

Brązowa Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez  Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu (nagroda w wys. 1300zł): młody zespół aktorski i muzyczny Teatru Satyry Zielona Mrówa z Lublina

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o wraz z nagrodą pieniężną (nagroda w wys. 500zł)  trafia do Teatru MNIEJSZA KAPRYS O TO z Domu Kultury w Łapach za spektakl „Przypadki Antoniego C.”

Nagrodę rzeczową państwa Marii i Jana Lechowiczów zwana także Nagrodą Specjalną ufundowaną przez Biuro Usług Komputerowych LECH-KOM w Lubaczowie otrzymuje Karolina Dąbrowska za monodram „Moda” w reżyserii Jana Zdzierskiego z Centrum Kultury w Żyrardowie.

Wyróżnienia honorowe otrzymują:

1) Teatr CDM + Divadlo Kusy Cukru z miasta Żar nad Hronom (Słowacja) za spektakl „O czynach i egzystencji”

2) Agnieszka Olszewska z Teatru Próbownia z Chodzieży za rolę w spektaklu: „Łysa śpiewaczka”.

Jury z satysfakcją podkreśla, że poziom 36 edycji Biesiady Teatralnej był jednym z najwyższych w ostatnich latach, na program festiwalu złożyły się przedstawienia ciekawe formalnie i uczciwe artystycznie. Ich twórcy dowiedli po raz kolejny, że nurt teatru nieinstytucjonalnego, jest otwarty na to, co żywe w kulturze, oddaje potrzeby współczesności, szuka porozumienia z widownią. Biesiada Teatralna była, jest i będzie ważnym miejscem rozmów o sprawach istotnych, ale nie zapomina również  o tym, że sztuka może być również wytchnieniem i wspólną radością.

Ponadto organizatorzy tegorocznej Biesiady Teatralnej kierują podziękowania w stronę sponsorów, a byli nimi:

  1. Nadleśnictwo Lubaczów
  2. Uzdrowisko Horyniec sp. z o.o
  3. Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju
  4. Biuro Inżynierskie LEMAZ w Lubaczowie
  5. Państwo Anna i Marek Wiśniewscy
  6. Niezależny Zakład Opiekuńczo – Leczniczy OSTOJA w Podemszczyźnie
  7. Biuro Usług Komputerowych LECH KOM w Lubaczowie
  8. Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
  9. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

Fotogaleria z Finału Biesiady na fb do pooglądania TUTAJ:

syl

źródło: www.horyniec.naszgok.pl