PROTOKÓŁ z posiedzenia jury 38 Biesiady Teatralnej – Horyniec -Zdrój 2017. Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie: Józefa Zając – przewodnicząca, Tomasz Stockinger, Łukasz Drewniak, Henryk Hryniewicki.

Po obejrzeniu w dniach 19 – 21 stycznia 2017 roku 15 spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii zespołów teatralnych małych form

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymuje Teatr Przedmieście z Rzeszowa za spektakl pod tytułem „Podróż” w reżyserii Anety Adamskiej.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafia do Teatru Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za spektakl „Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne” w reżyserii Roberta Kaczorowskiego.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój – dla Teatru Plaster z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu za spektakl „Juwenilia, czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie” w reżyserii Pawła Sroki.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – otrzymuje duet Lena Witkowska, Mateusz Zadala aktorzy z Teatru Krzyk z Maszewa, występujący w spektaklu „To face”

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje Bartosz Mazurkiewicz za monodram „Koniec” wg Samuela Becketta z Teatru KOD w Dębnie.

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje Paweł Drzewiecki, reżyser spektaklu „Dziób w dziób” z Tyskiego Teatru Słowa.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o trafia do młodych aktorów ze świdnickiego Teatru Puk-PUK: Moniki Kowalczyk, Arkadiusza Kleja, Sylwii Kośki, Pauliny Dziachan, Łucji Muchy, Anny Żurek, Macieja Piaseckiego.

Jury postanowiło przyznać dwa honorowe wyróżnienia:

Pawłowi Zieglerowi za monodram „Jarosław Ocalony” Teatru Poświeconego w Katowicach w reżyserii Jarosława Filipskiego

i Grupie Teatralnej Prima Aprilis z Krakowa za spektakl „Serenada” Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Wojdyło.

Jury 38 Edycji Biesiady Horynieckiej pragnie z dumą i radością podkreślić, że magia najstarszego polskiego festiwalu teatrów amatorskich wciąż działa! To miejsce inspiruje twórców wszystkich pokoleń, zachęca do prób opowiadania o naszej rzeczywistości, mierzenia się z tradycją ruchu teatrów offowych. Festiwal w Horyńcu jest unikalną w każdej skali platformą wymiany myśli o świecie i teatrze, przestrzenią zderzenia konwencji i technik aktorskich.

źródło info: www.horyniec.naszgok.pl