W dniach 3 i 4  marca o godz. 17.00 zapraszamy do Centrum Kulturalnego na Reminiscencje Horynieckie, czyli prezentacje nagrodzonych spektakli 39. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu – Zdroju.

3 marca zobaczymy laureatów pierwszych nagród.   Nagrodzony Złotą Misą Borowiny Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy ze spektaklem „HOMOSOWIETICUS – czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki” . Monodram  to próba odnalezienia źródeł awarii i pomyłek, zniewolenia i ubezwłasnowolnienia. Wojciech Kowalski z twórczości Michaiła Zoszczenko wybrał opowiadania i felietony. Połączył dwa czasy miniony oraz dzisiejszy po to, by stworzyć portret obywateli Rosji lat porewolucyjnych.

Jako drudzy wystąpią zdobywcy Złotego Rogu  Myśliwskiego Króla Jana Kompania Teatralna MAMRO z Warszawy, którzy pokażą komedię Grzegorza Reszki „Niedźwiedź”. To z kolei historia powstania współczesnej legendy o „Niedźwiedziu-Mścicielu” opartej na wydarzeniach, które miały miejsce w latach siedemdziesiątych XX w. na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

4 marca zaprezentuje się nagrodzona Srebrną Misą Borowiny Aneta Adamska z Teatru PRZEDMIEŚCIE we  wzruszającym,  autorskim spektaklu, „Tchnienie” ,  kameralnej opowieści o miłości, śmierci i cierpieniu.
Na zakończenie Reminiscencji  wystąpi  Teatr SENIORA z Centrum Kultury w Lublinie ze sztuką Stanisława Grochowiaka „Chłopcy”, pełną ciepła i  humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.  Spektakl otrzymał Nagrodę Specjalną „Róża Horyniecka”.

Uwaga! Bezpłatne wejściówki do pobrania w Kasie CK. Kasa jest czynna od wtorku do niedzieli, od 14 do 20 i na godzinę przed spektaklem.

źródło i foto: www.ck.przemysl.pl