Program XXXVII
Biesiada Teatralna
Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form
Horyniec-Zdrój 2016

Konferansjer:
Paweł Sroka – Jarosław

18 lutego, godz. 13.30

Teatr  Jednego Aktora
Jerzy Kałduś  – Lublin
„Oto jestem”
Fragmenty dzieł: Stary Testament, Sofokles „Obrona Sokratesa”, J. CH. Pasek „Apostrofa”, teksty własne – Jerzy Kałduś
reżyseria: Jerzy Kałduś

Teatr PRÓBOWNIA
Chodzieski Dom Kultury
„Czyste stopy” –  Monika Mąka
reżyseria: zespół

Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy
Młodzieżowy Dom Kultury – Rzeszów
„Bal w operze” – Julian Tuwim
reżyseria: Monika Adamiec

Teatr – Wojtek Kowalski
Częstochowa
3XTAK RUDNICKI – Janusz Rudnicki
reżyseria:  Wojtek Kowalski

 Teatr PARABUCH
Warszawa
„Dworzec”- Aleksander Derkaczew
reżyseria : Ryszard Jakubisiak

Amatorski Teatr Towarzyski
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Węglin Północny”- Lublin
„Oświadczyny”- Antoni Czechow
reżyseria: Dariusz Boruch

Godz. 19.30 – prezentacje wybranych spektakli dla  mieszkańców Horyńca-Zdroju

Godz.  22.00 – impreza towarzysząca

Monodram
„Od przodu i od tyłu”- inspirowane: „Niemcewicz od przodu i tyłu” Karola Zbyszewskiego
scenariusz: Stanisłąw Miedziewski, Mateusz Nowak
reżyseria: Stanisław Miedziewski
wykonanie: Mateusz Nowak

19 lutego, godz. 14.00

Zespół Teatralny SCENY „i”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy – Kraków
„Fejs Bóg” – Szymon  Turkiewicz
reżyseria: Joanna Rudkowska

Teatr Ecce Homo
Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo
„Vattene !”
scenariusz i reżyseria: Marcin Bortkiewicz

Teatr Pid Gin
Kraków
„Powiedz Swój Tekst” – Glen Cullen, Joanna Gałdecka, Mateusz Zimny, Katarzyna Nieużyła
reżyseria: Glen Cullen

Teatr T.C.R.
Tychy
„Knienie”– Sarah Kane, Marcin Stachoń
reżyseria: Marcin Stachoń

Teatr Satyry Zielona Mrówa
Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
„Podglądanie rodaków czyli na Zapupiu Dalekim” – Ludwik Jerzy Kern
reżyseria: Robert Kaczorowski

Godz. 19.30 – prezentacje wybranych spektakli dla mieszkańców Horyńca-Zdroju

Godz. 22.00 – impreza towarzysząca:

Monodram
„Wraki”- Neil LaBute, tłum. Edyta Kubikowska
reżyseria: Kamil Maćkowiak
wykonanie: Kamil Maćkowiak

20 lutego, godz. 14.00

Teatr Mariana Bednarka
Fundacja EDF Polska – Rybnik
„Korespondenci” – Marian Bednarek
reżyseria: Marian Bednarek

Teatr TATA
Zmiennica
„Et in Arcadia ego” – na podst. tekstów „Sprawozdanie dla Akademii” – Franz Kafka, tłum. Juliusz Kydryński, „Resignation” – Friedrich Schiller
reżyseria: Damian Kierek

Kompania Teatralna Mamro
Białołęcki Ośrodek Kultury – Warszawa
„Teatrowcy” – Paweł Mitrowski, Grzegorz Reszka
reżyseria: Grzegorz Reszka

TEATR Jednego Aktora
Wioleta Komar
„Diva” –  Magdalena Gauer
reżyseria: Stanisław Miedziewski

Teatr RESURSA
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” Radom
„Łysa Śpiewaczka” – Eugene Ionesco, tłum. Jerzy Lisowski
reżyseria: Marcin Fortuna

Godz. 19.30 – prezentacja wybranego spektaklu dla mieszkańców Horyńca-Zdroju

21  lutego, godz. 16.00

Gala XXXVII  Biesiady Teatralnej
Uroczyste odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród, prezentacja laureatów Biesiady