pijanasypialnia

Jak zwykle w trzeci dzień Biesiady Teatralnej na pokazy specjalne przyszło najwięcej ludzi. Publiczności zaproponowano tym razem tylko jeden spektakl, w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia. Wybór ten wydawał się naturalny, horyniecka publiczność musiała zobaczyć tryumfatorów poprzedniej Biesiady! Do ogólnego opisu sztuki Pijanej Sypialni posłuży nam tekst z ich strony:

„Klimat przedwojennej Warszawy oddają nie tylko kostiumy, ale też liczne szlagiery. Muzyka oczywiście na żywo. Dużo śpiewu i muzyki – orkiestra nie taka mała: flet, klarnet, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, akordeon… Robią klimat i wrażenie. Słucha się z zapartym tchem! W spektaklu nie brakuje elementów współczesności. Na scenie pojawiają się znani celebryci – Gaga Esler, Joanna Dark-Roomowska i Hańdzia Walczyk. Wodewil Warszawski to przede wszystkim duża dawka humoru. Zabawne dialogi błyskawicznie rozładowują atmosferę. Bo jak nie uśmiechnąć się, gdy z ust niemłodej żony i matki padają słowa: Czy to zdrada, gdy mężatka pozwala leczyć się młodemu lekarzowi? 😉 Wodewil
Warszawski to opowieść miła dla ucha, która przywołuje wyjątkowy klimat Warszawy. Spektakl prosty, lecz czarujący i magiczny.”

Horyniecka publiczność ma duże szczęście, że organizowane jest coś takiego jak Biesiada Teatralna. Na teatrze wychowują się tutaj kolejne pokolenia. Każde ma swoje wspomnienia związane z różnymi aspektami życia, jednym z nich jest właśnie teatr. Śmiało można powiedzieć, że obecnie ten obraz we wspomnieniach kształtuje między innymi Teatr Pijana Sypialnia. Mają swój niepowtarzalny charakter, niewyczerpalną energię, którą przekazują publiczności i ładują niezwykłymi wrażeniami. „Wodewil Warszawski” to jedna z takich sztuk, która zapada w pamięć i wpływa na wyobraźnię. Trudno odbiorcy znaleźć coś nieciekawego w tej sztuce, ona stanowi bardzo zręcznie skomponowaną całość. Widać, że reżyser Stanisław Dembski potrafi z roku na rok wyciągać to co najlepsze od swoich podopiecznych i byłoby to bardzo smutne, gdyby i tym razem ten Teatr nie dostał lauru Biesiady.

Fotogaleria ze spektaklu do pooglądania na fb TUTAJ:

w

… i jeszcze na koniec: usta jak maliny po porannych okładach z horynieckiej borowiny 😉

P1030254usta